W nawiązaniu do szkolnej tradycji wędkowania w sobotę, dnia 8 czerwca br. na Kanale Ulgi odbyły się Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp.

Zawody zorganizowano we współpracy z Komisją ds. Młodzieży przy Zarządzie Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego oraz Kołem PZW Nr 8 „Kolejarz” w Gorzowie Wlkp. Do rywalizacji o Puchar Dyrektora przystąpiło 22 uczniów z różnych klas, zarówno bardziej, jak i mniej doświadczonych miłośników łowienia ryb. Przechodzące w ostatnich dniach częste opady deszczu napawały pewną obawą organizatorów, jednakże piękny, słoneczny poranek rozwiał wszelkie wątpliwości co do sprawnego przeprowadzenia zawodów wędkarskich.

Odprawę zawodników przed losowaniem oraz szkolenie dotyczące przygotowania zanęt przeprowadził inspektor ds. szkolenia młodzieży przy ZO PZW w Gorzowie Wlkp. Pan Jacek Denkiewicz. Po omówieniu regulaminu wędkowania i wylosowaniu stanowisk uczestnicy zawodów udali się na wyznaczone miejsca. Po ich zajęciu stanowisk i sygnale do rozpoczęcia zawodów, punktualnie o godz. 8:00, kule z zanętą wpadły do wody. 

Ryby uradowane taką ilością darmowego pokarmu, niezbyt chętnie wybierały przynętę uzbrojoną w haczyk, ale wyniki połowów były więcej niż zadowalające. Pierwszą rybą  zawodów, złowioną przez Damiana Gubałę, był  krąp. Na łowisku dominowały płocie, ale trafiają się też leszcze, krąpie, okonie, jazgarze, wzdręgi i ukleje. Wielkość poławianych ryb nie była zbyt duża, bo te największe po krótkiej walce niestety uciekały.

Nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwało 4 sędziów: Andzej Gaca, Stanisław Wojciechowski, Jacek Denkiewicz i Krzysztof Denkiewicz. Służyli oni wędkującym uczniom swoją wiedzą i doświadczeniem oraz dbali o bezpieczeństwo nad wodą.

Po trzygodzinnych zmaganiach nastąpiło ważenie złowionych ryb, poczym wróciły one do wody. O zwycięstwie decydowała waga wyłowionych ryb. Najlepszymi okazali się w tym dniu, w kolejności zajętych miejsc:

I miejsce – Wiktor Majchrzycki  z klasy 1 Td – 2 435  gramów

II miejsce - Damian Gubała z klasy 2 Ta – 550 gramów

III miejsce – Marcin Urbaniak z klasy 2 Tc – 515 gramów

IV miejsce – Michał Wiśniewski z klasy 1 Ta – 300 gramów

V miejsce – Marcin Błażewicz z klasy 3 Te – 295 gramów

VI miejsce - Mateusz Brzeziński z klasy 1 Ta – 290 gramów

VII miejsce –Przemysław Bobrówko z klasy 2 Ta – 280 gramów

VIII miejsce – Tomasz Korolewicz  z klasy 2 Ta – 275 gramów

Ostatnim punktem imprezy było uhonorowanie wędkujących uczniów. Dyrektor szkoły Pan Stanisław Jodko w towarzystwie Pana Jacka Denkiewicza dokonali uroczystego wręczenia pucharów za trzy pierwsze miejsca i nagród wszystkim uczestnikom wędkarskich zmagań.

Nagrodę specjalną za największą rybą zawodów, a był nią leszcz o wadze 1700 gramów, otrzymał Wiktor Majchrzycki

Zwycięzcom zawodów gratulujemy, fundatorom nagród serdecznie dziękujemy, a wszystkim wędkarzom życzymy czerpania przyjemności ze wspaniałego sportu, jakim jest wędkarstwo,  bo wędkarstwo to nie tylko łowienie ryb, ale także relaks na świeżym powietrzu z dala od telewizji i komputera. 

Zuzanna Kuźmińska

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Design & Hosting: AP SOFT |