Ostatnia Tura Spławikowych Mistrzostw Okręgu, rozegrana 2 czerwca 2013r. nad Kanałem Ulgi okazała się sporym wyzwaniem dla organizatorów jak i startujących. W niedzielny poranek zawodników przywitała gwałtowna burza, która przez 3 godziny zadomowiła się nad Gorzowem.

Przez długi czas istniało spore zagrożenie odwołania zawodów, ale pogoda wreszcie zlitowała się nad zawodnikami. Nad przebiegiem rywalizacji i bezpieczeństwem starujących czuwał Wiesław Hejduk, a o sprawną organizację zadbał klub „Dorado Gorzów”

Z niemałym poślizgiem, bo o 11:30 rozległ się sygnał na łapanie. Niemal każdemu zawodnikowi wydawało się, że w końcu znalazł sposób na Kanał Ulgi. Nic bardziej mylnego.  Przeciągająca się zima istotnie zmieniła charakter wody sprzed roku. Obecnie gwarantem zwycięstwa okazywały się tylko leszcze. Brak płoci i sporadyczna ilość uklei powodowały bardzo duże dysproporcje w wynikach.

W tym roku ryby na kanale są bardzo płochliwe,a o wędkarskim sukcesie decyduje m.in. jak najdalsze operowanie wędziskiem w łowisku – na potwierdzenie tego największy wynik zawodów został osiągnięty matchówką.

WYNIKI SEKTOROWE:

A: Jarosław Duniecki – 3 354 pkt

B: Kacper Ziółkowski – 7 485 pkt.

C: Damian Jackowski – 5 908 pkt.

KOBIETY: Krystyna Musiatowicz 1 474 pkt.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA - SENIORZY:

1.Sławomir Matelski – 4 pkt.

2.Damian Jackowski – 6 pkt.

3.Piotr Piotrowicz – 6 pkt.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA - KOBIETY:

1.Krystyna Musiatowicz – 4 pkt.

2.Zofia Solska – 7pkt.

3.Halina Małecka – 9pkt.

pełne wynik klikniji tutaj

Po ceremonii nagradzania zwycięzców tradycji stało się zadość i nowy Mistrz Okręgu – Sławek Matelski wylądował w Kanale Ulgi. Oby tak skuteczne wędkowanie na gorzowskiej wodzie przyniosło efekty na Mistrzostwach Polski.  Będziemy trzymać kciuki!

Fot. Kemal Yildiz i Krzysiek Denkiewicz

Pozdrawiam

Jakub Kowańdy

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Design & Hosting: AP SOFT |