II Tura Spławikowych Mistrzostw Okręgu kadetów i juniorów była już ostatnim spotkaniem młodzieży nad Kanałem Ulgi. Słoneczna pogoda 19 maja 2013r. sprzyjała żerowaniu ryb, które chętnie współpracowały z większością młodych zawodników.

Organizatorem  zawodów było  Koło nr 8 „ Kolejarz”, które dzielnie od lat promuje wędkarstwo wśród młodzieży zarówno tej startującej w  mistrzostwach jak i tej, która dopiero stawia swoje pierwsze kroki nad wodą. Sędzią głównym był Zbigniew Denkiewicz.

Już poranne losowanie powodowało nerwy u wielu startujących. W kuluarach do zwycięstwa w każdej kategorii wiekowej przypisywano dwóch faworytów. Najciekawsza, mimo że korespondencyjna rozgrywka toczyła się kategorii junior U-18. Dwa tygodnie wcześniej zwycięzcą został Szymon Matelski, który i tym razem najbardziej obawiał się Czarka Greczuka. Niestety dla kibiców obaj zawodnicy znów znaleźli się w osobnych sektorach  i już w połowie zawodów wiedzieli, że o końcowym wyniku przy równej ilości punktów sektorowych zadecyduje waga ryb. Większym opanowaniem i kanałowymi umiejętnościami wykazał się Czarek Greczuk systematycznie odławiając leszcze, pieczętujące zwycięstwo. Kategorie U-14 i U-23 zdominowali zawodnicy, którzy zarówno w pierwszej, jak i w drugiej turze nie mieli sobie równych.

KATEGORIA KADET U14 - WYNIKI II TURA

1.Marcel Miszczyk - 850 pkt.

2.Maksymilian Sobczak - 830 pkt.

3.Jakub Kamiński i Artur Chmura - 665 pkt.

KLASYFIKACJA GENERALNA PO DWÓCH TURACH

1.Maksymilian Sobczak - 2 pkt.

2.Jakub Kamiński - 3,5 pkt.

3. Marcel Miszczyk - 5 pkt.

 

KATEGORIA JUNIOR U18 - WYNIKI II TURA

1.Cezary Greczuk - 3 800 pkt.

2.Szymon Matelski - 1 635 pkt.

3.Dawid Glonek - 1 510 pkt.

KLASYFIKACJA GENERALNA PO DWÓCH TURACH

1.Cezary Greczuk - 2 pkt.

2.Szymon Matelski - 2 pkt.

3.Tomasz Łagodzicz - 4 pkt.

(przy równej ilości punktów decyduje waga ryb)

KATEGORIA JUNIOR U23 - WYNIKI II TURA

1.Andrzej Greczuk - 5 335 pkt.

2.Grzegorz Kabala - 900pkt

3.Piotr Lorentowicz -  725pkt.

KLASYFIKACJA GENERALNA PO DWÓCH TURACH

1.Andrzej Greczuk - 2 pkt.

2.Grzegorz Kabala - 5 pkt.

3.Piotr Lorentowicz -  5 pkt.

(przy równej ilości punktów decyduje waga ryb)

 

Po zakończeniu zawodów w Kanale Ulgi wykapali się nowo ukonorowani Mistrzowie Okręgu - bezapelacyjni zwycięzcy zawodów bracia - Andrzej i Cezary GreczukMamy cichą nadzieję, że forma z MO przełoży się na dobry wynik w Mistrzostwach Polski. Portal wedkarskirelaks.pl będzie trzymał kciuki.

Pełne wyniki: tutaj 

 

Fot. Kemal Yildiz i Piotr Krawczyk

Z wędkarskim pozdrowieniem

Jakub Kowańdy

 

 

 

 

Comments   

 
+1 #1 miszawowa 2013-05-24 17:38
Gratuluję zwycięzcą i dziękuję za udział wszystkim uczestnikom. Oczywiście wielkie podziękowanie należy się Kołu nr 8 "Kolejarz" z Gorzowa Wlkp. za perfekcyjne przygotowanie I i II tury MO. A przy okazji zbliżającym się 25.05 końcu kadencji jako Przewodniczący KDSM chciałbym podziękować kołu nr 8 oraz klubowi Dorado za wsparcie i pracę włożoną w krzewienie wędkarstwa wśród młodzieży w naszym okręgu. Oczywiście te słowa kieruję do wszystkich osób które miały swój wkład w rozpowszechnian iu wędkarstwa. Bez waszej pomocy nie dokonalibyśmy tak znaczących osiągnięć. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Andrzej M.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Design & Hosting: AP SOFT |