Kolejne zawody w tym sezonie i znów Kanał Ulgi. 12 maja została rozegrana II Tura Spławikowych Mistrzostw Okręgu. Wreszcie Gorzów przywitał wszystkich zawodników wiosenną pogodą i rybami, które wielu będą śnić się po nocach.

O solidnie przygotowane stanowiska jak i o obsadę sędziowską zadbali koledzy z Koła nr 1 w Sulęcinie, sędzią głównym był Wiesław Hejduk. 

Kolejna tura zawodów na Kanale Ulgi przyniosła wiele niespodzianek, ale też wykrystalizowała czołówkę, z liderem Sławomirem Matelskim na czele. Nieoficjalnie wiadomo już, że trzecia tura cyklu MO także będzie przeniesiona do Gorzowa.

Niedzielne zmagania to ciągłe szukanie leszczy. Po wrzuceniu kul zanętowych wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na pierwsze brania.  Najciekawiej było w sektorze A,  gdzie Sławek  Matelski i Maciej Łopata (na zdjęciu) stoczyli zaciętą walkę o zwycięstwo. Sławek cały dzień systematycznie odławiał ryby i był murowanym faworytem do sektorowej jedynki. Maciej po gorszych 2 godzinach przystąpił do frontalnego ataku. Wyciągnięte leszcze przeplatał na swoje nieszczęście z kilkoma pechowo urwanymi -  jednak kulminacyjnym momentem zawodów była walka z olbrzymim leszczem  (lub karpiem), która rozpoczęła się pół godziny przed końcem. Po zacięciu , Maciej szybko cofnął tyczkę i złapał za top. Ryba nie chciała współpracować i  zaczęła spokojnie odpływać na środek kanału, do topu natomiast były dokładane kolejne elementy tyczki. Tym sposobem Maciej po kilkunastu minutach operował pełna wędką – tak jak to robią najlepsi karpiarze na łowiskach komercyjnych. Niestety sygnał 5 minut do końca zawodów oznaczał, że trzeba rozpocząć hol siłowy i ryba po kolejnym odjeździe wyczepiła się a zwycięstwo przypadło Sławkowi.

SEKTOR A

1.Sławomir Matelski – 6 225 pkt.

2.Maciej Łopata -  6 070 pkt

3.Dariusz Wróbel – 2 268 pkt.

 

SEKTOR B

1.Bartosz Matusiak – 2 786

2.Piotr Piotrowicz– 2 526 pkt.

3.Tomasz Wysoczański -  1 790 pkt.

 

SEKTOR C

1.Damian Jackowski – 4 606 pkt.

2.Mirosław Rój – 4 226 pkt.

3.Ryszard Płaczkowski -  3 950 pkt.

 

SEKTOR Kobiet


1.Halina Małecka - 2 150 pkt.

2.Krystyna Musiatowicz – 1 270 pkt.

3.Zofia Solska – 910 pkt.

 

Miłym akcentem na zakończenie był wspólny posiłek zawodników, o który zadbała firma cateringowa "Gospoda u Daniela". 

Pełne wyniki zawodów pojawią się niebawem na stronie.

Pozdrawiam Jakub Kowańdy

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Design & Hosting: AP SOFT |