Po wcześniejszych zmaganiach seniorów, 4 maja nad Kanałem Ulgi odbyła się I Tura Spławikowych Mistrzostw Okręgu kadetów i juniorów. W 2013 roku Mistrzostwa Polski dla wędkującej młodzieży zostaną rozegrane na Warcie  w Poznaniu,

dlatego w  pierwszej wersji MO miały odbyć się w Skwierzynie, co miało pozwolić wyłonić najlepszych młodzieżowych spławikowców radzących sobie na Warcie. Niestety wysoka woda zmusiła organizatorów do przeniesie zawodów na Kanał Ulgi, który notabene w tym roku przeżywa istne oblężenie.

Organizatorem zawodów było Koło nr 8 „Kolejarz”,  o którym można powiedzieć, że jest  jednym z opiekunów gorzowskiej młodzieży. Sędzią głównym zawodów był Jacek Denkiewicz.

Wysoki stan wody Kanał Ulgi, jaki można zaobserwować w tym roku dawał nadzieję niezłych wyników. Już rano jednak nieoczekiwane, znaczne ochłodzenie musiało zweryfikować taktykę 34 młodych zawodników. Nie widać było spławiających się uklejek,  które miały stanowić główny przyłów wielu zawodników. Podstawą było w tym momencie zweryfikowanie taktyki, nastawienie się na płocie i szukanie bonusów w postaci leszczy.

Wyniki - Kategoria kadet - U14

1.Maksymilian Sobczak – 215 pkt.

2.Jakub Kamiński – 85 pkt.

3.Alan Mazur – 45 pkt.

Wyniki – Kategoria junior – U18

1.Szymon Matelski – 755 pkt.

2.Cezary Greczuk – 555 pkt.

3.Dariusz Serkiz – 340 pkt.

Wyniki: Kategoria junior -  U23

1.Andrzej Greczuk – 2060 pkt.

2.Piotr Lorentowicz – 165 pkt.

3.Grzegorz Kabala 75 pkt.

Po zawodach o smaczny poczęstunek zadbał Kemal Yildiz – Restauracje „Turecki Kebab”.

Wyniki, jakie osiągnęli poszczególni zawodnicy na pewno są dalekie od wymarzonych. Na usprawiedliwienie muszę dodać, że poranna, gwałtowna zmiana warunków, połączona z mocnym wiatrem, wpłynęła znacząco na pogorszenie brań. Cieszy natomiast  zwiększająca się ilość zawodników i zawodniczek, którzy z roku na rok prezentują coraz to wyższy poziom wędkarskiego rzemiosła.

Fot. Andrzej Gaca

Pozdrawiam

Jakub Kowańdy

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Design & Hosting: AP SOFT |