I tura Spławikowych Mistrzostw Okręgu może już przejść do historii. Zawody, które początkowo miały zostać rozegrane na Słubickim Kanale z powodu wysokiego stanu Odry zostały przeniesione na Kanał Ulgi w Gorzowie Wlkp. Wielu obawiało się o pogodę, jednak wiosna wreszcie przywitała wędkarzy i tak do rywalizacji nad wodą – 21 kwietnia przystąpiło 53 zawodników i 9 zawodniczek.

 

Już poranne losowanie znamionowało ciekawe wyniki i zaciętą rywalizację. Los tak chciał, że w sektorze C znalazła się niemal cała czołówka gorzowskiego spławika. Dodatkowo smaczku dodawał fakt, że warunki niedzielne nad wodą były zgoła odmienne od poprzedzających dni. Poranne, przenikliwe zimno i przeszywający wiatr dały się we znaki nie jednemu zawodnikowi, który przyjechał do Gorzowa bez porządnej kurtki. 

SEKTOR A

W sektorze A - usytuowanym najbliżej Starego Kanału Ulgi - klasą dla samego siebie był Andrzej Frąckowiak. O jedynkę sektorową i jak najwyższe miejsce w zawodach walczył także Jacek Kozielski. Warto odnotować, że kolejni zawodnicy mieli ponad dwukrotną stratę do czołowej dwójki. Szerokim echem wśród zawodników odbił się także hol olbrzymiego szczupaka, z którym niemal pół godziny walczył Bartek Matusiak – mimo, że ryba w końcowej fazie holu, przy samym podbieraku przegryzła przypon, to emocje związane z walką na pewno zostaną w pamięci niedoszłego łowcy drapieżników.

1.Frąckowiak Andrzej – 3 430 pkt.

2. Kozielski Jacek  - 3 135 pkt.

3.Kasperkiewicz Edward – 1 705 pkt. 

SEKTOR B

Sektor B to największa niespodzianka zawodów i dalekie miejsce jednego z faworytów - Jarka Dunieckiego. To pokazuje, jak trudną i nieprzewidywalną wodą jest Kanał Ulgi. Zgoła odmienny humor miał Sławek Matelski , potwierdzający wyśmienitą formę na wodach stojących – prawie 3 kilogramy robią wrażenie przy 60 dag, które dawało już 6 miejsce w sektorze. 

1.Sławomir Matelski – 2 645 pkt.

2. Hawryluk Marcin – 1 710 pkt.

3. Wróbel Dariusz – 1 465 pkt.

SEKTOR C

Najrówniejszy poziom panował w sektorze C. Wielu faworytów przedzielił znakomicie czujący się na Kanale Ulgi Krzysztof Rajtar. Jeszcze dwa lata temu taki wynik można byłoby określić za niespodziankę, a obecnie Krzysiek jest określany czarnym koniem MO 2013. Swoje wysokie aspiracje do wysokiego miejsca w ogólnej klasyfikacji potwierdził także Piotrek Piotrowicz. Na uwagę zasługuje wynik Damiana Jackowskiego (1 610 pkt.) zbudowany głównie na uklejach.

1.Krzysztof Rajtar – 2 245 pkt.

2.Piotr Piotrowicz – 2 220 pkt.

3. Gwidon Pintal – 1 790 pkt.

SEKTOR KOBIET

W sektorze kobiet jak co roku panowała ostra rywalizacja między Krystyną MusiatowiczZofią Solską. Przez większość zawodów w opinii wielu zwycięstwo w garści miała Pani Zofia, jednak Mistrzyni Polski jeszcze raz pokazała, że mimo niesprzyjających warunków potrafi złapać o te kilka gramów więcej. Warto też dodać, że z  takim wynikiem obie zawodniczki mogłyby śmiało rywalizować z mężczyznami.

1.Krystyna Musiatowicz – 2 555 pkt.

2.Zofia Solska – 2 550 pkt.

3.Czesława Ukleja – 1 165 pkt. 

Pełne wyniki zawodów, kliknij Tutaj (źródło: http://www.pzw.org.pl/gorzow/)

 

Zawody - jak to zwykle bywa - przebiegły w przyjaznej i koleżeńskiej atmosferze, co widać na załączonych zdjęciach. Niestety, nie można zaprezentować momentu uhonorowania zwycięzców symbolicznym pucharem bądź dyplomem uznania, jako że takich po prostu nie było … Wielka szkoda, ponieważ wśród wędkarzy dało się słyszeć opinie, że zrezygnują w przyszłości z tego typu zawodów na rzecz komercyjnych imprez. Tam wpisowe wynosi zaledwie kilka złotych więcej, a finał  uprzyjemnia np. pamiątkowa tabliczka na pucharze, jak miało to miejsce podczas ostatnich zawodów z cyklu Mistrzostw Okręgu.

Fot.Michalina W.

 

Z Wędkarskim Pozdrowieniem

Jakub Kowańdy

 

 

 

Comments   

 
#10 kubek 2013-04-24 21:47
Ujęte przeze mnie w jedno zdanie odczucia zawodników wywołały niepotrzebną burzę w szklance wody. Zbędne są dyskusje, gdy rzecz idzie o zwykłe, ludzkie zadowolenie z momentu uhonorowania zwycięzców i przysłowiowego uścisku ręki prezesa. W czerwcu już nikt nie będzie pamiętał o wędkarskich popisach na Kanale Ulgi, tym samym zwycięzcom odbiera się rzadką chwilę znalezienia się na podium. I w tym właśnie tkwi istota rzeczy.
 
 
#9 admin 2013-04-23 22:08
Wszystkie komentarze są widoczne
 
 
#8 Jacek 2013-04-23 19:42
Moje też .
 
 
#7 slawek74 2013-04-23 18:52
Ja dalej niezgadzam się z Tobą Jakub.Wystarczy ło się mnie zapytać w jaki sposów będą uhonorowani zdobywcy jedynek sektorowych a nie pisać takie bzdury od momentu ,,Niestety...'' i jeszcze kasować moje posty.Wielka szkoda........c hyba nikogo tam nieobraziłem i wyraziłem swoją opinie. Pozdrawiam Sławek
 
 
#6 slawek74 2013-04-23 18:43
Dlaczego usuneliście moje posty?? Pozdrawiam Sławek
 
 
#5 Jacek 2013-04-23 16:42
Quoting slawek74:
Jacku podsumowanie Mistrzostw jest jak zwykle co roku na koniec tur ,przecież wiesz :-) .


Sławek przecież ja trzy lata nie startuję :cry: i teraz wiem - sobie przypomniałem ,ale dopiero po twoim sprostowaniu :-)
 
 
#4 slawek74 2013-04-23 14:56
Jacku podsumowanie Mistrzostw jest jak zwykle co roku na koniec tur ,przecież wiesz :-) .Jest kalendarz imprez o których wszyscy wiedzą.Regulami n ,,dopuszcza '' uhonorowanie zwycięzców sektorów.Prywat nie dla mnie może nie być zwycięzców sektorów ,wole zwiększyć pule na upominki lub puchar dla Mistrzów a tu jak artykuł pisze było podsumowanie
I tury.
 
 
#3 Jacek 2013-04-23 13:47
Faktycznie to nie GPO tylko pierwsza tura MO.Zwracam honor Organizatorom .Komentarz dolny nie aktualny.
Chociaż taka drobna uwaga....trzeba było przypomnieć(ogł osić) startującym o tym ,że to są MO w trzech turach i podsumowanie na ostatniej turze,wtedy wszystko jasne i oczywiste.Oczyw iście jeszcze nic straconego!!!!! .
 
 
#2 slawek74 2013-04-23 10:41
Tak wielki to skandal..... Przypomnę tylko ,że to jest I tura Mistrzostw a całe podsumowanie będzie 02.06.2013 na III turze Mistrzostw.Wzor em lat ubiegłych upominki będą również na III Turze Mistrzostw Okręgu jak startuje w MO od ok 20 lat nie spotkałem się z upominkami na I turze ktokolwiek by to organizował i jakiekolwiek to były Mistrzostwa Okręgu.Wiem ,że za ,,1'' sektorowe można fundować statuetkę itp.Można również po zawodach statuetkę wydrukować z nazwiskiem i imieniem zwycięzcy sektorowego i wręczyć na podsumowaniu Mistrzostw.Wiad omo na 3 turze będzie to raczej niemożliwe bo nie znam zwycięzców sektorów lub można wręczyć na na następnym GP z nadrukiem.Wysta rczyło się Jakub zapytać mnie lub kogoś z członków OKS, uzyskałbyś informację. Nie wiem komu i czemu ma to służyć Twoje,Wasze podsumowanie....
Pozdrawiam Sławek
 
 
#1 Jacek 2013-04-23 06:37
Gratulacje dla zwycięzców !Organizator nie stanął na wysokości zadania.Żadnych upominków ,ani dyplomów -coś na pamiątkę ,że się wygrało.To wstyd !!!! .Dziwię się ,że w ogóle jeszcze ludzie tam jeżdżą. Takie coś nie powinno nosić miana Zawodów Sportowych tylko nabijanie kabzy organizatora .Oj chyli się to ku upadkowi !!!!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Design & Hosting: AP SOFT |