13.06.2015r przy dość mgliście zapowiadającym się dniu, stawiliśmy się około godziny 6:00 nad Kanałem Ulgi. Akwen ten bowiem stać się miał areną zmagań w organizowanym przez Koło PZW nr 8 „Kolejarz” i Komisję ds. Młodzieży II Drużynowym Turnieju Wędkarskim Szkół Ponadgimnazjalnych. 

 

Około godziny 7:30 przybyli nasi zawodnicy z przeważającymi drużynami z Zespołu Szkół Elektrycznych z Gorzowa Wlkp., a także reprezentanci z Zespołu Szkół Budowlanych „Budowlanka”, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Chemik”, Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych z Sulęcina. Warto zauważyć że z roku na rok Turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co napawa nas organizatorów coraz większą motywacją do tego typu działania.

Po zapisach i przedstawieniu zasad zawodów organizatorzy w osobach Jakuba Kowańdy, Kemala Yildiza, Katarzyny Miszczyk, Marcela Miszczyka, Piotra Krawczyka oraz Andrzeja Miszczyk, strzałem z pistoletu rozpoczęli tegoroczne zmagania.

Pogoda w tym roku zrehabilitowała się zawodnikom po stokroć za ostatnie 4 lata. Pod okiem inspektorów i instruktorów szkolenia młodzieży uczniowie sukcesywnie odławiali ryby mniejsze, większe i tak zwane „bonusy”. 

Byliśmy świadkami wspaniałej walki z około kilogramowym leszczem Tomka Korolewicza z ZSE „Elektryk”, a także niestety przegranym zmaganiu z 45cm szczupakiem, który zaatakował holowaną rybkę przez Natalię Mierzejewską z ZSTiO „Chemik”.

Turniej odbył się głównie w kategorii drużynowej. Dodatkowo organizatorzy postarali się aby większego smaczku współzawodnictwa dodała również klasyfikacja indywidualna. I tak po 2,5 godzinie walki nasi zawodnicy zostali zweryfikowani przez sędziów, a o pełne żołądki zadbał nasz kolega Gabryś Mazurkiewicz ze swoimi słynnymi plackami ziemniaczanymi.

WYNIKI:

Klasyfikacja indywidualna:
Miejsce Imię i nazwisko Szkoła waga ryb
1 Tomasz Korolewicz Zespół Szkół Elektrycznych 3380
2 Tomasz Kubiak Zespół Szkół Elektrycznych 1065
3 Pior Lalak Zespó Szkół Budowlanych 860

Sport jest nieprzewidywalny co pokazał również i ten turniej. W roku 2014 zwycięzcą I edycji turnieju była drużyna z Zespołu Szkół Elektrycznych z Gorzowa Wlkp. 

W tym roku zwycięską drużyną została ekipa Dream Team z Zespołu Szkół Budowlanych z Gorzowa Wlkp. w składzie Kpt. Dawid Glonek, Adam Lemech oraz Piotr Lalak. Gratulujemy. 

WYNIKI KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

Klasyfikacja drużynowa
Miejsce Imię i nazwisko Nazwa Szkoły / drużyny Suma pkt. 
1 Dawid Glonek ZSB Dream Team 6
Adam Lemech
Pior Lalak
2 Natalia Mierzejewska ZSTiO Chemik 7
Michał Wypchło
Kacper Wójcik
3 Damian Gubała ZSE Krąpie 11
Przemysław Bobrówko
Tomasz Korolewicz
4 Tomasz Kubiak ZSE Karasie 13
Mateusz Brzeziński
Wiktor Majchrzycki
5 Filip Bogusławski ZSE Prąd 15
Piotr Nowak
Jacek Kowalczyk
6 Mateusz Gonera ZSE Jazz 20
Wojciech Szostowski
Adam Nosek
7 Dariusz Serwaczak ZSE Robale 22,5
Dawid Przybylski
Adam Ocalewski
8 Mariusz Suliokowski ZSE Cebula Team 24,5
Jakub Czaplin
Adrian Hoffer

Nasi wszyscy obecni zawodnicy zostali obdarowani upominkami, które ufundował Zarząd Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp., a naszym dodatkowym sponsorem był niezawodny właściciel Restauracji Turecki Kebap kol. Kemal Yildiz. Patronatem medialnym turniej podjął portal Wędkarski Relaks – Lubuskie czyli wedkarskirelaks.pl.

Z tego miejsca serdeczne podziękowania kieruję do organizatorów II Drużynowego Turnieju Wędkarskiego Szkół Ponadgimnazjalnych, a mianowicie do:

- Koła PZW nr 8 „Kolejarz” w Gorzowie Wlkp.

- Komisji ds. Młodzieży przy Zarządzie Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp.

- Gabrielowi Mazurkiewiczowi – pyszne placki ziemniaczane

- Restauracji Turecki Kebap i właścicielowi Kemalowi Yildizowi

- Jakuba Kowańdy – głównemu sędziemu

- Katarzyny Miszczyk – sekretarzowi turnieju

- Piotra Krawczyka – administratorowi wedkarskirelaks.pl

- Adamowi Mierzejewskiemu, Marcelowi Miszczykowi

Dziękuję nauczycielom, którzy zaszczycili nas swą obecnością, a szczególne podziękowania kieruję do inicjatorów tej imprezy z przed czterech lat, choć w nieco odmiennej formie niż dziś pani mgr inż. Zuzannie Kuźmińskiej i mgr Piotrowi Fedyniukowi z Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. 

Do zobaczenia za rok!

Fot: Agata Gołębiowska,  Artur Pietrzak, Paweł Dziuba, Ewa Rodziewicz, Paulina Świło, Anna Staińska, Jan

Przewodniczący KdsM Andrzej Miszczyk

FOTO:

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Design & Hosting: AP SOFT |