Kanał Ulgi w Gorzowie Wlkp. jest idealnym boiskiem  do przeprowadzania kwietniowych zawodów wędkarskich. Ryby zaczynają żerować tu stosunkowo wcześnie, jest jednym z najrówniejszych wód w naszym okręgu a ponadto długi, ciągnący się kilka kilometrów prosty brzeg, po jednej i po drugiej stronie, pomieścić może nawet kilka kół wędkarskich jednocześnie.

Tak też było w zeszłą niedzielę tj. 13.04.2015r. – na Uldze odbywało się jednocześnie pięć startów, między innymi druga tura Mistrzostw Koła nr 8 „Kolejarz”.

Od tego roku zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach:

1.Kadet, w której nr 1 po pierwszej turze był Marcel Miszczyk

2.Junior, gdzie prowadził Tomasz Kubiak

3.Amator, gdzie dotychczas nie ma sobie równych Krzysztof Kubasik

4.Senior. Ta klasyfikacja cieszy się największym powodzeniem i zawodnicy rywalizują w dwóch sektorach. Po pierwszej turze w najkorzystniejszej sytuacji znajdowali się zdobywcy jedynek sektorowych, czyli Piotr Krawczyk i Tomasz Czerepowski. Spore szanse na podium mieli także Robert Dominiak i Jakub Kowańdy – oboje z dwoma punktami sektorowymi a także z trzema punktami: Bogdan Bednar i Daniel Krawczyk. 

Z uwagi na silny, zimny wiatr, sędzia główny Marek Przybylski, czym prędzej rozpoczął losowanie sektorów i stanowisk. Zaraz potem można było rozgrzewać się rozkładając sprzęt i mieszając zanętę. Wydawałoby się, że najskuteczniejszą metodą na owy dzień byłaby tyczka, jednakże nie zabrakło również różnej długości batów a także pojawiły się dwie odległościówki. To dowód na to, że dobry zawodnik musi być przygotowany na każdą ewentualność.

Najciekawiej, w sektorze A,  zapowiadał się pojedynek pomiędzy Piotrkiem Krawczykiem a Bogdanem Bednarem, natomiast w sektorze B zdecydowanie trudniej było na pierwszy rzut oka wyłonić faworyta. Jakub Kowańdy, Robert Dominiak, Tomasz Czerepowski a także nowy nabytek naszego koła, chyba najbardziej utytułowany z nas zawodnik Jacek Kozielski – każdy z nich miał szansę na zwycięstwo w sektorze. 

Ostatecznie otwierający sektor Jacek nie pozostawił złudzeń pozostałym i pewnie wygrał z wynikiem 6550 pkt. przed drugim Robertem Dominiakiem 4725 pkt. i trzecim Tomaszem Czerepowskim  3975 pkt. Mocny wiatr w połączeniu z kontuzją ręki z walki o zwycięstwo wyeliminowała Jakuba, który zdobył czwórkę sektorową łowiąc 3265 pkt. 

W sektorze A, bez niespodzianek. Triumfował faworyt Piotr Krawczyk z wagą 4 390 pkt., zaraz za nim znalazł się Bogdan 3480 pkt. natomiast trzeci był Waldemar Kryński – 3 100 pkt.

Ostatecznie po zliczeniu dwóch tur zmagań zawodników mistrzem koła po raz pierwszy w karierze został Piotrek Krawczyk z dwoma punktami sektorowymi. Drugie miejsce przypadło  Robertowi Dominiakowi – 4 pkt sektorowe a trzeci był Tomek Czerepowski również z 4 punktami lecz z niższą sumą wag. (Dodam, że Tomek, podobnie jak Jacek Kozielski, pierwszy rok startuje z zawodach w naszym kole).

W kategorii amatorów, po raz kolejny najlepszy okazał się Krzysztof Kubasik i został mistrzem koła z 2 punktami sektorowymi przez Stasiem Wojciechowskim 5.5 pkt i Andrzejem Gacą 6.5 pkt.

Do emocjonującego pojedynku doszło tym razem wśród kadetów. Debiutujący w zawodach wędkarskich rangi kołowej – Adam Bartkowiak łowiąc 1625 pkt.,  wyprzedził Marcela Miszczyka, z wynikiem 1600 pkt. Sumując dwie tury zawodów, lepszy okazał się jednak Marcel i po raz kolejny został mistrzem w swojej kategorii wiekowej. 

Po raz pierwszy w swojej karierze, tytuł mistrza koła w kategorii junior, zdobył Tomasz Kubiak, który wprawdzie tego dnia musiał uznać wyższość Natalii Mierzejewskiej to jednak sumując dwa dni zawodów wyprzedził ją o jeden punkt.

Pełne wyniki z zawodów znajdują się tutaj

Wśród startujących rozlosowane zostały również nagrody: wiadro sensas wraz z zanętami zasponsorowane przez Zbigniewa Drzewieckiego, słodycze firmy Wawel od Tomka Czerepowskiego a także zaproszenie na obiad dla czterech osób do Restauracji Turecki Kebap ufundowane przez Kemala Yildiz'a. Za wszystkie  prezenty serdecznie dziękujemy.

Pozdrawiam Krzysztof Rajtar

 

 

 

Design & Hosting: AP SOFT |