Warta w tym roku kompletnie nie daje za wygraną, dlatego Kanał Ulgi stał się areną zmagań dwudniowych zawodów o Mistrzostwo Koła nr 8 „Kolejarz”. 22 czerwca wędkarze musieli toczyć bój z palącym słońcem, natomiast 23 czerwca to także spotkanie z totalnym brakiem koleżeństwa i aspołecznym zachowaniem „kolegów” z Koła nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim.

Po sobotniej I turze zawodów, mając prawidło oznakowany teren, w niedzielny poranek zastaliśmy zdewastowane tablice informacyjne i rozstawione stanowiska tzw. gospodarza łowiska. Na miejscu prezes szanowanego Koła nr 1 w niewysublimowany sposób wyprosił nas w inne miejsce, nie bacząc na to, że wszyscy mamy jednakowe prawo do korzystania z wody PZW. Pomimo, że racja stała po naszej stronie, chcąc też uniknąć awantury (wszak wśród wędkarzy byli młodzi adepci wędkarstwa Koła nr 8), przeprowadziliśmy zawody w innym miejscu.

Wracając do zawodów - Kanał Ulgi po fali upałów znów zmienił swoje oblicze. Powoli można już do tego przywyknąć, że sektory wygrywają zawodnicy, którzy najszybciej znajdą klucz do łowienia leszczy.

Czasem jednak leszcze nie chcą współpracować i jedynym ratunkiem pozostaje nielubiana uklejówka. W sobotę właśnie najszybciej w chimeryczne ryby wstrzelił się Józek Haligowski. Systematycznie odławiał wspomniane leszcze i to właśnie na nich zbudował swój wyniki. Zgoła odmiennie sytuacja wyglądała w drugim sektorze, gdzie w siatkach zawodników lądowały głównie małe rybki.

Po wspomnianych we wstępie problemach organizacyjnych niedzielna druga tura z drobnym poślizgiem doszła do skutku. Zawodnicy, którzy dobrze obrali taktykę w pierwszy dzień zwykle tak samo radzili sobie w niedzielę. W kategorii seniorów w czołówce nie doszło do większych przetasowań.

WYNIKI - SENIORZY:

1.Józef Haligowski – 3 pkt.

2.Waldemar Kryński – 3 pkt.

3.Wiesław Deputat  - 4 pkt.

Kategorię juniorów zdominowała płeć piękna i trzeba mieć tylko nadzieję, że wpłynie to na chłopaków mobilizująco.

WYNIKI - JUNIORZY:

1.Natalia Mierzejewska – 2 pkt.

2.Piotr Sierpiński – 6 pkt.

3.Filip Karolak – 6 pkt.

W kategorii kadetów walka była niezmiernie wyrównana a zarówno w sobotę jak i w niedzielę Marcel był o włos przed swoim rywalem.

WYNIKI - KADECI:

1.Marcel Miszczyk – 2 pkt.

2.Igor Kowalski – 4 pkt.

(pełne wyniki w formie tabeli na forum: zakładka: Koła  i Kluby: Koło nr 8 „Kolejarz)

Nie muszę po raz kolejny pisać o atmosferze podczas zawodów Koła nr 8 „Kolejarz”. Do dobrych rzeczy można tak łatwo się przyzwyczaić. Pewne sprawy, które u jednych są standardem u innych są po prostu nie do zrozumienia. 

Fot.Andrzej Gaca

Pozdrawiam

Jakub Kowańdy

 

 

Design & Hosting: AP SOFT |