7 czerwca 2015r. odbyło się spotkanie sympatyków Koła nr 8 „Kolejarz” zorganizowane z okazji 50lecia istnienia. Niedzielne zawody nad Wartą w Świerkocinie zostały rozegrane w trzech konkurencjach, spławik , spinning i rekreacja promowana przez Andrzeja Gacę.

Wędkarzy i zaproszonych gości przywitał Prezes Ósemki – Marek Banaś, a o zawodach i regulaminie opowiedział Marek Przybylski.  Tym razem trzy konkurencje zostały rozegrane w luźniejszej formie.

Nie zabrakło też chwili zadumy nad osobami, które jeszcze nie tak dawno spędzały z nami upalne letnie noce na rozmowach o rybach i życiu. Minął już rok od pożegnania Pana Zbyszka Denkiewicza, który jeszcze razem ze mną przygotowywał się do tej imprezy.  

Sama niedziela okazała się pięknym dniem, ze słońcem, minimalnym wiatrem i upałem do wytrzymania. O tym wszystkim nie wiedziały jednak ryby, które pochowały się w zakamarkach Warty. Krąp – podstawowa zdobycz zawodników, prawdopodobnie poddał się naturze i niezbyt interesowało go jedzenie, dlatego żeby liczyć się w stawce trzeba było zapolować na większe ryby.

Pierwsze dwie godziny to praktycznie zero ryb wśród spławikowców, dlatego zawodnicy chętnie odwiedzali kołowy namiot, gdzie można było poczęstować się pajdą ze smalcem i ogórem małosolnym uszykowanym przez skarbnika koła – Andrzeja Gacę.  Dopiero w trzeciej godzinie ryby zaczęły współpracować. Zaczęły trafiać się pojedyncze jazie i leszcze - każda taka zdobycz windowała zawodnika w górę stawki.

Osobne zmagania prowadzili spinningiści.  Z prędkością światła rozeszła się wieść o przegranej, prawie godzinnej walce z rybą niewiadomego pochodzenia. Pechowcem okazała się Kasia Hryncewicz. Z relacji obserwatorów wynika, że był to sum, lub podczepiona olbrzymia brzana. Jedna ryba i to całkiem porządna - szczupak 74 cm dała zdecydowane zwycięstwo Gabrysiowi Mazurkiewiczowi.

1. Gabriel Mazurkiewicz – 2 440 pkt (szczupak)

2. Rafał Kosmowski – 190 pkt. (okoń)

3. Radosław Tomaszewski – 105 (okoń)

W kategorii rekreacyjnej nie miał sobie równych Stasiu Wojciechowski, który złapał prawie 6 kg leszczy i krąpi. Jego zwycięstwo nie można uznać za niespodziankę.

1. Stanisław Wojciechowski – 5 995 pkt.

2. Andrzej Gaca – 1430 pkt.

3. Marcin Zbierski - 810

Po zakończonym łapaniu ważenie przeprowadził sędzia – Marek Przybylski. Wśród spławikowców handicap w postaci zamknięcia wykorzystał Krzysztof Kowańdy, który jako jedyny na dłużej zainteresował krąpie w swoim łowisku. Wynik podparł jaziem i małym leszczykiem.

1.Krzysztof Kowańdy – 8 950 pkt.

2.Piotr Krawczyk – 3880 pkt.

3.Roman Giżycki – 3 700 pkt.

Po wręczeniu pucharów i upominków podziękowania za długoletnią współpracę na ręce Prezesa Ósemki – Marka Banasia złożyła P. Ela Kasperkiewicz, przedstawiciel Koła nr 1 z Barlinka.

Wśród wszystkich uczestników 50lecia odbyło się także losowanie atrakcyjnych upominków.

Dziękuje wszystkim uczestnikom  i sympatykom Koła nr 8 „Kolejarz” za spotkanie. Członkom Ósemki życzę ciągłego zaangażowania w pracę z młodzieżą i sport wędkarski. Osoby chętne zapraszamy do współpracy, każda para rąk zawsze jest mile widziana. Ze swojej strony mogę zapewnić koleżeńską atmosferę na zawodach, zdrowe podejście do rywalizacji i transparentność działań.

Pozdrawiam

V-ce Prezes  Koła nr 8”Kolejarz”

Jakub Kowańdy


Zapraszam do obejrzenia fotorelacji:

 

 

 

 

Design & Hosting: AP SOFT |