Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Spławikowy sezen 2018

Spławikowy sezen 2018 1 year 1 month ago #7014

• Woytas
  • Woytas's Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Z nad Odry
  • Thank you received: 241
Dzisiaj trochę odpoczynku od spina. Łowisko Kanał Odyńca. Miały być leszcze, ale zamiast nich meldowały się płocie. Nie były jakieś wielkie, ale za to w hurtowych ilościach.

IMG_20180614_164417800x600.jpg

IMG_20180614_173455800x600.jpg
Society has traditionally always tried to find scapegoats for its problems.
Well, here i am.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Jacek

Spławikowy sezen 2018 1 year 2 weeks ago #7035

• Woytas
  • Woytas's Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Z nad Odry
  • Thank you received: 241
Wczoraj popłynąłem z ojczulkiem na Międzyodrze. Na Odrze wiało tak mocno że o normalnym łowieniu można było zapomnieć. Bardzo silny północny wiatr dawał się we znaki. Znaleźliśmy ciche zakole i tam ćwiczyliśmy płotki i wzdręgi. Mimo bardzo szybko podnoszącej się wody brały nieźle, ale bez szału.
Society has traditionally always tried to find scapegoats for its problems.
Well, here i am.

Spławikowy sezen 2018 1 year 2 weeks ago #7036

• szuwar666
  • szuwar666's Avatar
  • Złoty forowicz
  • Thank you received: 46
Korzystając z tego że mam urlop wczoraj wybrałem się nad jezioro Kochle do Pszczewa. Zasiadkę zaplanowałem na godziny popołudniowe. Uszykowałem czystą zanętę tanią lokalnego producenta do tego kilogram gotowanej kukurydzy. Zajechałem na miejsce moja ulubiona kładka wolna a co 2 kładki ktoś siedzi ludzi masakra prawie jak na zawodach... Rozwinąłem sprzęt wrzuciłem ze 4 kulki takie z jednej ręki i zacząłem łowić.
pszczew1.jpg

Ryby rozkręciły się od razu na początku płotki i wzdręgi później krąpie i trafił się lin. I tak do wieczora... Fajny połów i mega odpoczynek nad wodą...
pszczew2.jpg

W sumie linów miałem 4 wymiarowe jeden 24cm i dwa spiąłem ale jak to się mówi na spalone nie gramy...
pszczew3.jpg

Na koniec zrobiłem szybkie fotki i ryby wróciły do wody...
The following user(s) said Thank You: Jacek, Woytas, TomCzer

Spławikowy sezen 2018 9 months 4 weeks ago #7068

• Jacek
  • Jacek's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 382
Nie myślcie ,że ogólnie ryb się nie łowi -to nie jest tak ! Ryby są i ja staram się odławiać fajne okazy .Jednak czekam na forum w polskim wydaniu i jako moderator nie podoba mi się forma wydania naszego forum .Nie wiem dlaczego nie da się tego doprowadzić do wczesnej wersji ( nie jest to zależne odemnie). Jednak jako twórca tego forum fajnie by było aby wrócić do polskiej wersji.Mój komp nie potrafi (może stary ,a może moja niska świadomość komputowa)przetworzyć zdjęć oraz relacji które mi się kasują przed wysłaniem .Mam kilka fajnych zdjęć z których można stworzyć kilka relacji z wypraw jednak mi nie wchodzą ,co mnie irytuje i zniechęca do ponownych prób pisania .Przez ten okres złowiłem kilkadziesiąt jazi tyleż samo leszczy nie wspomnę o płociach i innych rybach towarzyszących .Wierzę w to ,że wkrótce wszystko wróci do normalności i będę mógł swobodnie pisać relacje z prywatnych wypraw z naszych rzek ,gdyż rzeki to moja pasja i inspirują mnie do prywatnego łowienia co niestety nie przekłada się na sport wyczynowy .Rzeczny sport wyczynowy rządzi się swoimi prawami ,a prywatne łowienie ma swoje prawa które nie mają nic wspólnego ze sportem wyczynowym.Aby to zrozumieć trzeba być najpierw sportowcem (wędkarzem wyczynowym ) potem przenieść wszystkie doświadczenia na wędkarstwo rekreacyjne -i wtedy krąpie i drobnica odchodzą na drugi plan,a to już inna bajka :) :woohoo: z której się czerpie ogromną satysfakcję. :)
Jacek Denkiewicz Gorzów wlkp WKS Dorado
Last Edit: 9 months 4 weeks ago by Jacek.

Spławikowy sezen 2018 7 months 1 week ago #7124

• Jacek
  • Jacek's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 382
Jako ze szczupaka w tym roku zaliczyłem postanowiłem ,że ten weekend poświęcę sandaczowi .W tym celu złowiłem kilka małych rybek sandaczowych i nad Wartę między główki z gruntu na żywca (koniecznie ze spławikiem).Miałem jedno branie sandaczowe niestety emocje mnie poniosły i za wcześnie zaciąłem i ryba została bez łusek.Poza tym z gruntu na rybkę złowiłem szczupaka 51cm.i 73 cm ok.trzech kg.Dzionek na plus i kto by pomyślał ,że z dna szczupaki :blink:
Jacek Denkiewicz Gorzów wlkp WKS Dorado
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.582 seconds