Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: Muchowy sezon 2014

Muchowy sezon 2014 5 years 6 months ago #3547

• szymanek69
  • szymanek69's Avatar
  • Moderator
  • 80/20 fly&spin
  • Thank you received: 473
Wszem i wobec oznajmiam - plątanie sznura 2014 rozpoczęte.
Korzystając z przepięknego dnia wyskoczyłem pomachać godzinkę nad kanał Ulgi przypomnieć sobie po zimie świst sznura nad głową ;) Efektem prowadzenia nimfek były okonki rozmiarów small. Teraz już tylko z górki :P

Łowi się do zachodu słońca
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Gabryha, Dawid, Makumba, bodzio, grygien, Joah, Grzegorz Patelski

Muchowy sezon 2014 5 years 6 months ago #3574

• szymanek69
  • szymanek69's Avatar
  • Moderator
  • 80/20 fly&spin
Idąc za ciosem ;)
Przez godzinkę sumiennie obławiałem streamerkami i nimfami "swój" przelewik - bez efektów. Postanowiłem poczekać do czasu zachodzącego słońca i przeniosłem się na "nowo powstałą muchową miejscówkę" :(

Ciekawe jak ów wyrąb przełoży się na rybostan tego odcinka :whistle: Po półgodzinnym "czesaniu" i zerwaniu paru much na nowych zaczepach, przeniosłem się z powrotem na przelewik. Kolejne minuty obławiania muszkami nie przynoszą efektów, więc jak nie kijem to je młotkiem - najmniejszy "pizdryk" z muchowobków podpięty, pierwsze przeprowadzenie i .... mały, ale cieszy ;)
The following user(s) said Thank You: Jacek, Gabryha, , Makumba, proraf, Joah, Siiny, Grzegorz Patelski

Muchowy sezon 2014 5 years 5 months ago #3640

• szymanek69
  • szymanek69's Avatar
  • Moderator
  • 80/20 fly&spin
Takie, mniejsze, większe, kleniki, płotki, szczupaki, okonki z dzisiejszego klimatycznego wypadu :) Mucha jest uniwersalna :whistle:

Muchowy sezon 2014 5 years 5 months ago #3643

• Jacek
  • Jacek's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 382
Muchowanie w 100% cieszy i motywuje ,jednak czy mucha jest efektywna ? to pytanie zadałem sobie nie raz ! i odpowiedziałem sobie -Tak !!! dalsza odp.;-jeśli opanujesz pewne standardy ,zaczynając od muchowania i wchłaniając jej tajniki,a one zaczynają być efektywne -mało tego żadna metoda nie odda przyjemności śledzenia ,podchodów ,namierzania,selekcjonowania oraz precyzyjności rzutu oraz holu na delikatnym kiju zaciętej ryby- jednak....? ja uprzednio łowiąc metodą spławikową na etapie wyczynowym próbując opanować muszkarstwo nie wychodziło mi to za dobrze-powiedzmy- efekty wędkarskie były mizerne..... spławik w moim przypadku i wykonaniu przewyższa muszkarstwo i to razy dziesięć-oby?
Zaznaczam iż nie poddaję się i będę dalej muchował, gdyż zmysł , samo maskowanie się , technika oraz przebiegłość i wytrwałość , przewyższa inne techniki nad wymiar .Mało tego ,łowiąc na muchę doświadczasz efektu wizualnego ,a co gorsza na etapie amatora nie masz efektu spełnionego i to wciąga.Krótko mówiąc -tobie się wydaje ,że jesteś mistrzem akwenu ,a tu ku,ku .... i nic :woohoo: ;) ryba robi cię po prostu w" bambuko"

Wędkarstwo muchowe na etapie wyczynowym jest w spaniałe i myślę ,że się tego kiedyś doczekam :cheer:
Jacek Denkiewicz Gorzów wlkp WKS Dorado
Last Edit: 5 years 5 months ago by Jacek.
The following user(s) said Thank You: Bartek

Muchowy sezon 2014 5 years 5 months ago #3644

• bodzio
  • bodzio's Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Thank you received: 383
Po wielu przemyśleniach mogę powiedzieć, że w tej metodzie nic nie jest tak ważne jak konsekwencja...
Dla mnie na początku przygody z muchą kojarzyły się tylko ryby szlachetne - pstrąg i lipień, a przecież tą metodą można łowić wiele gatunków ryb i tu ważna jest konsekwencja i wytrwałość, której mi niestety często w tej metodzie brakuje.
Brak wyników często zniechęca, bo po co męczyć się z muchą skoro szczupaki, okonie czy bolenie łatwiej złowić na spina...
No właśnie, czy łatwiej ? A może po prostu stare spinningowe przyzwyczajenia i brak konsekwencji przeszkadzają w wytrwałości do poznawania nowego ? :whistle:
W każdym sezonie jeden cel...
poprawić swoje życiówki....

Muchowy sezon 2014 5 years 5 months ago #3647

• Bartek
  • Bartek's Avatar
  • Młodszy forowicz
  • Catch & Release motherfucker !!!!
  • Thank you received: 68
W ramach uzupełnienia ostatniego zdjęcia Jarka. Bardzo udany wypad, rybki dopisały bardziej ilością niż wielkością... ale na ultra delikatny sprzęt sprawiły niemałą frajdę po okresie zimowym.

Last Edit: 5 years 5 months ago by Bartek.
The following user(s) said Thank You: Dawid, szymanek69, Makumba, proraf, grygien

Muchowy sezon 2014 5 years 5 months ago #3648

• szymanek69
  • szymanek69's Avatar
  • Moderator
  • 80/20 fly&spin
Kurczę jaki trendy jestem i czapeczkę mam w kolorze linki B)

Muchowy sezon 2014 5 years 5 months ago #3712

• Joah
  • Joah's Avatar
  • Złoty forowicz
  • Thank you received: 95
Wczoraj odwiedziłem małe bajorko na krótka chwile, połowiłem sporo takich o to gagatków.. wszystko było by dobrze gdyby nie wodowanie kilku kaczek na wodzie..

Pozdrawiam Dawid
The following user(s) said Thank You: Makumba

Muchowy sezon 2014 5 years 4 months ago #3791

• szymanek69
  • szymanek69's Avatar
  • Moderator
  • 80/20 fly&spin
Wczoraj chadzając wieczorkiem ze spinem zauważyłem ładne zbiórki na Warcie, więc dzisiaj na godzinkę wyszedłem "pomuszyć" i sprawdzić jakie rybki pasą się małym chruście. Przez 30 minut skusiłem 2 kleniki i 3 boleniki ( a liczyłem na jaziory :dry: ) Zaobserowałem też kilka zebrań najprawdopodobniej konkretniejszych bolków, więc następnym razem przygotuję się porządnie na ich oszukanie ;)

Muchowy sezon 2014 5 years 3 weeks ago #4447

• szymanek69
  • szymanek69's Avatar
  • Moderator
  • 80/20 fly&spin
Koniec wakacji zbliża się nieubłaganie, ciepełko rozchodzi się z pierwszymi porannymi mgłami więc mała reminiscencja pełni muchowego sezonu.
W maju liczyłem na powtórkę 2013 r. - lecz zmienne stany pogodowe i niska woda nie sprzyjała intensywnym wylotom chrusta a później jętki ( rójki widziałem sporadyczne i w niedużych ilościach ) Warta spadła więc na drugi plan, ustępując małym rzeczkom.
Pstrągów ci u nas jak na lekarstwo :( więc trzeba było znaleźć z początkiem czerwca alternatywę - w pogoni za lipieniem. Większość wypraw była poświęcona tej pięknej rybce - niech "mówią" zdjęcia ;)

Jakieś rybki się łowiło, ale i tak najważniejszy był odpoczynek i relaks nad wodą

I tak niepostrzeżenie "przyszedł" urlop który jak zwykle spędzałem w Bieszczadach - niestety opady deszczu na południu uniemożliwiały częste spędzanie czasu nad wodą. Wykorzystując pogodę "pomoczyłem cztery litery" w Sanie i największy efekt widać ;)

Wielkimi krokami zbliża się pani Jesień i inny przedział gatunkowy rybek ale ..... o tym za jakiś czas B)
The following user(s) said Thank You: Jacek, Rapanui, Makumba, bodzio, Woytas, proraf, grygien, Joah, Siiny, lukaszkosciukiewicz...
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.844 seconds