Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Lód 2017

Lód 2017 2 years 9 months ago #6379

• bodzio
  • bodzio's Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Thank you received: 383
A ja się zastanawiałem kto siedzi na tym wietrze od rana, widziałem samochód na cyplu i samotnego wędkarza....
Przed południem stwierdziłem, że trochę za mocno wieje i pojechałem na leśne jezioro, nie wiało ale ryb też nie było, chyba ze trzydzieści odwiertów i nawet skubnięcia.
Po obiedzie postanowiłem, że nie będę siedział w domu i jednak się trochę "przewietrzę"....
Kompletnie nic nie brało, w jednym z otworów mam w końcu puknięcie w blaszkę, od razu przechodzę na mormyszkę z ochotką i łowię aż trzy krótkie okonki i potem nic... ręce mi zgrabiały i postanowiłem przestać się oszukiwać z mormyszką, nie najlepiej idzie mi w te klocki, nie moja bajka ale próbuję... Postanawiam ponownie łowić na blaszkę, dla rozgrzewki wiercę kolejny przerębel jeszcze dalej i trochę głębiej. Cierpliwość przecież w końcu musi zostać wynagrodzona chociaż jednym braniem, do trzech razy sztuka i kolejny miły ciężar na podlodówce okazuje się garbem 43 cm.... B) potem już nic nie brało....

DSCN0284.JPG

Szybka fotka, miarka i pod lód, może spotkamy się w maju..... B)
W każdym sezonie jeden cel...
poprawić swoje życiówki....
Last Edit: 2 years 9 months ago by bodzio.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Jacek, Woytas, Chojny83, szuwar666

Lód 2017 2 years 9 months ago #6381

• szuwar666
  • szuwar666's Avatar
  • Złoty forowicz
  • Thank you received: 46
Tak siedziałem za cyplem ale auto nie było moje. Rafał Paweł i Kaziu robili pomosty a ja miałem auto za cmentarzem...

Lód 2017 2 years 9 months ago #6387

• bodzio
  • bodzio's Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Thank you received: 383
To chyba ostatnie dni łowienia na lodzie, chodzę codziennie po pracy i łowię praktycznie do zmroku, niestety jedynie okoniowy drobiazg, dziś złowiłem sporo ryb, gryzły przez cały czas, mogłem potrenować łowienie na mormyszkę, brania bardzo delikatne, ale jak mają brać 11-sto centymetrowe okonki, wyglądały jak małe kolorowe woblerki... ;)
Złowiłem też kilka pod dwadzieścia centów, ale największą rybą okazała się płoć - 26 cm
Dużych okoni nie widać, średnich zresztą też nie...

DSCN0288.JPG
W każdym sezonie jeden cel...
poprawić swoje życiówki....
The following user(s) said Thank You: Jacek, Woytas, szuwar666
Time to create page: 0.504 seconds