Po trzech latach przerwy zawody Koła nr 8 „Kolejarz” powróciły na Staw przy ulicy Błotnej – miejsca, którym opiekuje się koło,

oraz na którym przed kilku laty tradycyjnie odbywało się kwietniowe rozpoczęcie sezonu. 

Tegoroczne zawody wędkarskie połączone były ze sprzątaniem łowiska. Na linii startu stanęło 20 seniorów, podzielonych na 2 sektory oraz 5 juniorów i 4 kadetów. Sędzią głównym zawodów był tradycyjnie już Zbigniew Denkiewicz a pomagał mu pilnować ładu i porządku Jacek Denkiewicz.

Rozpoczęcie zawodów przewidziano na godzinę 9:00, więc zaraz po posprzątaniu łowiska zawodnicy przystąpili do rozwijania sprzętu oraz przygotowania zanęt.

Znaczna większość zawodników postawiła na różnej długości baty, nieliczni tylko postanowili łowić tyczką bądź odległościówką. Od pierwszych minut widać było, że rybą nr 1 tych zawodów będzie ukleja. Zawodnicy, którzy próbowali szukać ryby przy dnie, rozczarowywali się łowiąc pojedyncze i kilku centymetrowe płotki. Natomiast łowiąc na bata 4-5 metrów można było systematycznie odławiać średnie i grube ukleje.

Tak było przez pierwsze dwie godziny zawodów, ponieważ później grubsza ukleja odeszła dalej od brzegu, poza zasięg batów a w jej miejsce pojawiły się bardzo małe wzdręgi, które mają wymiar ochronny, przez co nie mogły być wrzucane go siatki. Rozpoczęło się dłubanie małych uklejek i przerzucanie niechcianych wzdręg. Kilku szczęściarzom udało się złowić pojedyncze byczki, które nie były zbyt okazałe, ale za to nieźle podnosiły wagę ryb. Wtedy Krzysztof Rajtar postanowił łowić ukleje odległościówką, co przyniosło niezły efekt, ponieważ poza 20 metrem ustawiła się ukleja gruba.

Szanse na dobry wynik, przynajmniej pośród seniorów, mieli ci, który od początku do końca łowili ukleje, ryby nie lubiane przez gorzowskich zawodników, uznawane wręcz za „obciachowe”, ale ryby, dzięki którym wielokrotnie udało się zawodnikom w ogóle zapunktować w zawodach.

WYNIKI KADECI:  

1.Marcel Miszczyk – 2 935 pkt.

2.Igor Kowalski – 2 200 pkt.

3.Filip Karolak – 1 625 pkt.

WYNIKI JUNIORZY: 

1.Piotr Sierpiński – 2 200 pkt.

2.Natalia Mierzejewska – 1 990 pkt.

3.Kamil Andrzejewski – 1 890 pkt. 

WYNIKI SENIORZY:

1.Krzysztof Rajtar –  1 pkt sektorowy - 4 700 pkt.

2.Piotr Krawczyk –  1 pkt sektorowy – 4 135 pkt.

3.Wiesław Deputat –  2 pkt sektorowe - 4 525 pkt.

Zawody zakończyły się tradycyjnym ciepłym poczęstunkiem. Gorące podziękowania dla sędziów oraz obsługi zawodów. 

 

Pełne wyniki zawodów znajdują się na forum, w dziale Koła i kluby – Koło nr 8 "Kolejarz".


Opracował Krzysztof Rajtar

 

 

 

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Design & Hosting: AP SOFT |