Nowa ściana wędkarska Ciemnice rz.Odra (Krosna Odrzańskie)

Wyjazd z Krzyśkiem 5.00, aby po szóstej zameldować się na placu Katedralnym w Krośnie Odrzańskim gdzie umówiliśmy się z Marcinem Bergerem "Hanys", aby wspólnie udać się na zupełnie dziewiczą ścianę w Ciemnicach na rz. Odrze.

Tym odcinkiem rzeki zainteresowała się Krośnieńska Sekcja Sportowa, która  oczyściła i wykosiła teren przystosowując go do zawodów sportowych. Zgłaszając przy tym łowisko do zawodów w ramach ligi PLWS. Dlatego więc,  z Krzyśkiem udaliśmy się tam, aby ocenić, czy w ogóle da się tam łowić (?).Okazało się, że przy okazji Sekcja zorganizowała tam zawody towarzyskie w których również my mieliśmy uczestniczyć.

Na łowisko dotarliśmy dopiero o 7.00 spowolniła nas trochę droga dojazdowa biegnąca wzdłuż Odry, jednak już na miejscu zapewniono nas, że droga będzie zrobiona w przeciągu kilku dni. Na miejscu objawił się nam piękny widok wykoszonej i przygotowanej do zawodów ściany na rzece. Długość całej ściany ok. 1 400 m, głębokość od 2.00 m do 2.70 m przy obecnym stanie wody. Uciąg od 5 g do 14 g. Sporadyczne zaczepy - dno twarde. Dominująca ryba  krąp, kleń, leszcz, jaź i płoć.

Zawody otworzył Prezes Sekcji Sportowej Krośnieńsko - Odrzańskiej Mieczysław Chalecki, który zapewnił nas, że to łowisko zostało stworzone dla wędkarzy i pod zawody sportowe. Moim zdaniem PZW Zielona Góra dorobiło się naprawdę pięknego łowiska i to na miarę Mistrzostw Polski. Padły również słowa podziękowania za wsparcie finansowe na stworzenie tego łowiska dla Zarządu PZW Z.Góra na czele z Prezesem Mirosławem Kamińskim.

Same zawody odbyły się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Rybki jak to bywa o tej porze na rzekach brały tylko na otworkach. W środku ciężko było zrobić porządny wynik , jednak padło kilka kleni , jazi oraz grubych ponad półkilowych krąpi, a nie wspomnę o kilku zerwanych przyponach i odjazdach na druga stronę Odry,  gdzie przypony strzelały jak nitki.

Startowało 18 osób podzielonych na dwa sektory. Wygrał wynik z sektora B Marcin Berger wynikiem 17 260 pkt. Drugie miejsce sektor A Wygrał piszący, wynikiem 9 680 pkt., a trzeci był łowiący w sek.A Jacek Gawron wynikiem 5 120 pkt. Reszta wyników na zdjęciu. Największą rybę dnia był jaź o wadze 1 640 którego złowił Grzegorz Patelski, za który otrzymał pamiątkowy puchar.

Na koniec zawodów przyjechał catering na łowisko, który zaserwował nam pyszną karkówkę z ziemniakami, sosem i surówkami.

Podsumowując: Łowisko nadaje się do rozgrywania zawodów na szczeblu krajowym. Serdeczne podziękowania dla całej Sekcji Krośnieńsko -Odrzańskiej  za wkład i zaangażowanie (jak zwykle charytatywnie !) w tworzeniu łowiska. Chciałbym również podziękować dla ZO Z. Góra za zniesienie opłat okręgowych na czas zawodów 03.07 wraz z sobotnim treningiem.

Pomimo słabszych wyników w środkowej części sektorów spowodowanej tarłem krąpia spodziewam się 03.07 na oficjalnych zawodach PLWS lepszych wyników i zapraszam wszystkich w imieniu Sekcji Krośnieńskiej do odwiedzania łowiska oraz do zapisania drużyn do ligi PLWS

 

Pozdrawiam

Jacek Denkiewicz

 

Comments   

 
#1 aiuen 2016-06-27 22:37
Pana Jacka winni nazwać naszym nadwornym wieszczem :D Dzięki za świetną relację ps. najpewniej przez wrodzoną skromność pisząc "Drugie miejsce sektor A Wygrał piszący, wynikiem 9 680 pkt." zapomniał podać swojego nazwiska - gratuluję wyniku!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Design & Hosting: AP SOFT |